Nyt smaken av sprø vafler, hjemmelaget eplemos og saltkaramell med et dryss salt på toppen. Disse vaflene er laget med gulrøtter, som gir en vakker farge og litt ekstra sødme til smaken.
Skrell gulrøttene og ha dem i en blender. Kjør dem til de er grovt revet eller til du får ønsket konsistens.
Deretter tilsetter du de andre ingrediensene i blenderen. Kjør til du har en jevn masse. Skrap eventuelt deigen ned underveis og gi den en siste omgang.
Lag eplemos mens du venter på at vaffeljernet skal bli varmt.
Skyll eplene, skjær dem i terninger og legg dem i en kjele sammen med de andre ingrediensene. La eplene småkoke til de blir en jevn mos. Du kan selv bestemme hvor konsisensen, men kok gjerne eplene i 15–20 minutter på lav varme mens du steker vaflene.
Server vaflene varme med eplemos og en sjenerøs skje Dulce de Leche på toppen, samt en liten dryss Maldon Salt.